Madonas novada fonds 11.maijā piedalījās Strūves ģeodēziskā loka saglabāšanas un attīstības padomes 6. sēdē. Kā zināms, mēs esam Strūves draugi, jo arī savā teritorijā esam veicinājuši Strūves vārda un darbu atpazīstamību.

Bija ļoti interesanti iepazīties ar Jēkabpils vēstures muzeja jauno ekspozīciju ar Strūves ģeodēziskā loka elementiem. Uzkāpām Krustpils pils tornī, apmeklējot Strūves ģeodēziskā loka punkta Kreuztburg.

Krustpils

Tālāk devāmies uz Strūves ģeodēziskā loka punktu Jacobstadt, kas atrodas Jēkabpilī, Strūves parkā. Jēkabpilieši var lepoties! Viņiem ir vesels Strūves parks, un šis punkts ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Jekabpils1

Jekabpils2

Tālāk mūsu ceļš veda uz Strūves ģeodēziskā loka punktu Dabors-kalns.

DK2 Tur 2021.gadā ir uzcelts skatu tornis, konstrukcijās pielietojot triangulācijas sistēmas galveno simbolu – trijstūri. No augšas paveras lielisks skats. Te mēs, protams, grūši nopūtāmies, ka mums dažādu iemeslu dēļ nav šādas iespējas uzcelt tik lielisku skatu torni savā teritorijā. Bet, ai, kā derētu!...

DK1

Citu ģeodēziskā loka punktu atrašanu atvieglo uz torņa griestiem uzzīmētās norādes. Protams, mēs lūkojāmies savu ģeodēziskā loka punktu virzienā. Atgādinu, ka tādi mūsu teritorijā ir trīs: “Gaissa-kalns” (Gaiziņkalns), “Nessaule-kalns” (Nesaules kalns) un Sestu-kalns (Ziestu kalns).

Strūves ģeodēziskā loka Bristen punkta un lauka observatorijas apmeklējums bija beidzamais tās dienas darba kārtībā.

Bristen

Piebiedrojoties mūsu tūrisma galvenajiem cilvēkiem Sanitai Somai un Laurai Smudzei, aicinām 25.septembrī doties pārgājienā uz Strūves ģeodēziskā loka punktu “Nessaule-kalns”.

Youtube_Icon_Transparent.png

LEADER

 

Zemkopības ministrija

 

 

Valsts Lauku tīkls

 

LLF logo